| |
Zdravniški forum
> Ginekologija in porodništvo |
| vprašanje: zgodnja nosečnost-krvavitve |
| avtor: anonimno |
datum: 20.02.2002 09:41 |
pozdravljeni,
stara sem 25 let in to je moja prva nosečnost. sem v šestem tednu, pred nekaj dnevi pa se mi je pojavil temno rjav izcedek iz nožnice, podoben krvi. pri tem gre le za manjše količine - nekaj kapljic dnevno, običajno po uriniranju. napotila sem se h ginekologu, ki mi je predpisal dve tableti dabrostona dnevno in počitek.
skrbi me, ali so to možni zgodnji znaki za splav, izcedek je prisoten že štiri dni. pred samo zanositvijo sem sedem let jemala kontracepcijske tablete stediril m oz. pre tudi tri stediril.
zanima me tudi, kakšne so lahko posledice jemanja teh tablet dabroston na razvijajoči se plod ter ali je bolje, da jih sploh ne jemljem, kljub zagotovilom zdravnika, da nimajo učinkov na plod v tako zgodnji nosečnosti?
za vaš odgovor se vam že vnaprej lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam! |
|
|
| | | odgovor: zgodnja nosečnost-krvavitve |
| avtor: mag. Frenk Krištofelc, dr.med. |
datum: 20.02.2002 15:47 |
Spoštovani,
somptomi, ki jih opisujete so lahko (ne pa nujno!) znaki grozečega splava. Sliši se grozno, vendar ima takšno diagnozo med 7 - 11 % nosečnic. Imate predpisano ustrezno terapijo, ki zmanjšuje možnost splava. Priporočam Vam, da tablete Dabroston jemljete še naprej, kot Vam jih je predpisal ginekolog. Škodljivih posledic, ki bi jih lahko predpisali izključno jemanju Dabrostona pa pri razvoju ploda še nismo opazili.
Lep pozdrav |
|
|

|