| |
Zdravniški forum
> Ginekologija in porodništvo |
| vprašanje: zanositev-stres |
| avtor: anonimno |
datum: 14.03.2005 13:00 |
Delam v firmi ze več let za dolocen čas in sluzba je zelo stresna, šodljivo delovno okolje, zelo problematičen šef,... Ne morem zanositi, kljub veliki zelji, ker sem v nenehnem stresu. Razmisljam, da bi sluzbo pustila in tako poskusala zmanjšati stres, da bi lahko zanosila. Kaksno je vase mnenje glede stresa.
Hvala za odgovor |
|
|
| | | odgovor: zanositev-stres |
| avtor: mag. Frenk Krištofelc, dr.med. |
datum: 14.03.2005 16:06 |
Spoštovani,
velja pravilo, da stres morda lahko vpliva na zanositev - potem, ko smo povsem gotovo izključili vse druge, bolj pogoste in običajne vzroke neplodnosti. Stres pri tem (izkustveno gledano) nima velike vloge - skozi tisočletja je bilo človeštvo izpostavljeno stresu, pa so se nosečnosti temu navkljub zgodile.
Napravite obdelavo neplodnosti pri domačem ginekologu; lahko (po mojem mnenju je tako), da bo vzrok neplodnosti kje drugje.
Lep pozdrav |
|
|

|