| |
Zdravniški forum
> Ginekologija in porodništvo |
| vprašanje: poškodba spolovila |
| avtor: kali |
datum: 29.08.2005 15:03 |
| včeraj sem se pri britju spolovila z britvico urezala v okolici šgetevčka (ki ni poškodavan). kasneje sva s fantom imela spolni odnos. ranica, ki jo je povzročila britvica se je sprevrgla v rano, ki je dolga okoli 5-7 cm (poteka med sramno ustno in ščegetavčkom), globoka pa je približno pol centimetra, morda kaj več ali manj. iz rane non-stop krvavim, prav tako pa sem danes ugotovila, da se mi je rana pričela gnojiti (močno). ker nisem doma, je obisk ginekologa brez plačila nemogoč. sem študent brez prihodkov, zato tujega ginekologa ne morem obiskati. zama me vaše mnenje, če se lahko rana okuži in katere bolezni bi bile mogoče? prav tako me zanime, če bo potrebno šivanje, če se rana ne bi zacelila? hvala Vam za ogovor in lep pozdrav. |
|
|
| | | odgovor: poškodba spolovila |
| avtor: mag. Frenk Krištofelc, dr.med. |
datum: 29.08.2005 17:14 |
Spoštovani,
obiščite splošnega zdravnika v zdravstvenem domu v kraju, kjer se nahajate. Razložite savojo težavo. Ker obstaja možnost, da bo potrebna kirurška oskba rane boste dobili napotnico za pregled pri ginekologu v najbližji bolnišnici.
Vsaka rana se lahko okuži. Potek okužbe zavisi od vrste in obsega okužbe, globine rane in dela telesa na katerem je rana, kakor tudi od zmožnosti telesa, da se samo bori proti okužbi.
Lep pozdrav |
|
|

|