| |
Zdravniški forum
> Ginekologija in porodništvo |
| vprašanje: boleča menstruacija |
| avtor: Vesna |
datum: 07.05.2002 20:18 |
Pozdravljeni
Zanima me kateri so lahko na splošno vzroki zelo boleče menstruacije. Katera zdavila brez recepta so učinkovita proti menstrualnim krčem. Hude bolečine so se mi pojavile pribljižno 4 uri po pričrtku menstruacije. Krči ki so trajali 2uri so bili zares hudi, sililo me je na bruhanje, bila sem potna in zelo bleda, kljub temu da sem vzela 2 tableti ibuprofena.Stara sem 29 let in kontracepcijskih tablet že nekaj let ne jemljem več (prej sem jih jemala 6 let). Tako hude bolečine so se mi pojavile prvič, je pa res da mi je menstruacija zaostajala 7 dni.
Ali je mogoče vzrok bolečin glivično vnetje nožnice. Sumim da se mi ponovno to dogaj (eno kuro 6 mesečnega zdavljena sem imela pred pol leta)in sem že naročena pri ginekologu vendar na žalost šele konec meseca maja. Štiri dni pred menstruacijo sem imela srbeče pekoči očutek (uporabila sem svečke natrii tetraboratis, vendar se stanje ni bistveno izboljšalo) simptomi pa so sedaj med menstruacijo povsem ponehali. hvala za odgovor |
|
|
| | | odgovor: boleča menstruacija |
| avtor: mag. Frenk Krištofelc, dr.med. |
datum: 08.05.2002 14:40 |
Spoštovani,
vnetje nožnice ne povzroča bolečin pri menstruaciji.
Če so se te bolečine prvič pojavile po prenehanju KC, potem vam priporočam da ponovno začnete s KC tabletami.
Ibubrufen je ustrezno zdravilo proti bolečinam, vendar dosežemo boljše rezultate če pričnemo s terapijo 3 - 4 dnio pred pričakovanim perilom. Razlogi za boleče menstruacije so zelo številni in zahtevajo stopenjsko ambualntno obdelavo - zato vam na tem mestu žal ne morem natančno odgovoriti, kaj točno je vzrok vaših težav.
Lep pozdrav
|
|
|

|