| |
Zdravniški forum
> Ginekologija in porodništvo |
| vprašanje: otrdevanje trebuha |
| avtor: anonimno |
datum: 04.03.2006 11:51 |
Spoštovani!
Sem noseča 26 tednov. V 20 tednu nosečnosti sem imela amniocentezo (normalen izvid) in od takrat naprej se mi enkrat do šestkrat na dan otrdi maternica v nebolečo bulico, ki pa tudi v hipu izplahni. Svoji ginekologinji sem omenila in pravi, da je to normalno in mi je predpisala jemanje Magnesola do poroda. V literaturi sem zasledila, da so to Braxton Hicksonovi popadki.
Po vseh ultrazvokih in morfologiji ploda dosedaj velikost ploda ustreza za 23 teden nosečnosti, posteljica je spredaj, velikost materničnega vratu 25 mm-zaprt, izcedkov nimam, plod leži počes od leve proti desni, gibi prisotni, laboratorijski testi normalni. Prej sem imela ciklus menstruacije od 28-48 dni (teža pred nos. 48 kg sedaj 49 kg 3 kg sem izgubila v prvih mesecih, višina 151 cm), apetit imam dober. Zanima me ali bi lahko spolni odnosi z orgazmom sprožili prezgodnji porod, bi bilo potrebno spremeniti rok poroda, in kakšen porod bi bil priporočljiv.
Hvala lepa za odgovore in lep pozdrav.
|
|
|
| | | odgovor: otrdevanje trebuha |
| avtor: mag. Frenk Krištofelc, dr.med. |
datum: 07.03.2006 10:48 |
Spoštovani,
spolni odnosi in orgazem ne sprožijo poroda v normalno potekajoči nosečnosti do 34 tedna. Če imate težave ali če vam je tako svetoval ginekolog pa odnosi za vas niso priporočljivi.
Ne vem zakaj bi bilo potrebno spremeniti predviden datum poroda.
Priporočljiv bo porod na način, da bi vi in vaš plod bila tem manj ogrožena. To pa lahko ugotovimo takrat, ko ste sprejeti s popadki v porodno sobo - nič prej!
Lep pozdrav |
|
|

|