| |
Zdravniški forum
> Zobozdravstvo |
| vprašanje: zobni aparat |
| avtor: |
datum: 05.04.2006 21:10 |
Lep pozdrav!
Stara sem 22 let in imam premajhni čeljusti. Bila sem na posvetovanju pri dobrem ortodontu, ki mi je predlagal puljenje vseh 4 štiric, nato pa fiksni zobni aparat na zg in sp čeljusti, ter nato še tisti začasni..
Že pri 9-h letih so mi predlagali puljenje, pa se starši niso strinjali, zdaj pa so spredaj zobje postavljeni počes, modrostni zobje pa večkart bolijo, ker ne morejo ven. Posebno leva osmica je v zelo nerodnem položaju (rtg - ortopan). Z predlaganim se strinjam, ker vem da drugače ne gre. Zanima pa me, če je cena (2900 eur), ki zajema vse stroške ne glede na čas zdravljenja močno pretirana ali normalna. Čas zdravljenja naj bi bil približno 2 leti oz lahko par mesecev več in cena zajema korekcijo sp in zg čeljusti. Zgornji dvojki in spodnja desna trojka so močno izven zobnega loka. Tudi ugriz je seveda napačen. Poskusi z snemljivi aparati od 10 do 14, 15 leta niso bili uspešni. Vem, da se cene spreminjajo od primera do primera, pa vendar me ne zanima cena do 10 000 natančno, temveč če je cena npr. pretirana za kake 100 000.
Že v naprej se Vam lepo zahvaljujem. |
|
|
| | | odgovor: zobni aparat |
| avtor: mag. Nenad Mehle, dr.stom. |
datum: 06.04.2006 16:46 |
Spoštovana!
Cena je odvistna o vrsti in številu elementov fiksnega aparata, o materialu iz katerega je narejen, o vrsti snemnega aparata (začasnega), resničnem trajanju terapije(število rednih kontrolnih pregledov) in zato ne morem o njej soditi.
Vem, da so naši ortodonti dobri in odgovorni strokovnjaki ter sem prepričan, da so zaupanja vredni tudi kot ljudje. Ne verjamem, da bi si kateri privoščil nekorektnost do oseb kateri so mu zaupali svoje zdravje, do svojih pacientov.
Če imate pomisleke, obiščite drugega ortodonta in ga po pregledu prosite za mnjenje o načinu terapije, njenem trajanju, ceni.
Lep pozdrav, mag. Nenad Mehle, dr.dent.med.
|
|
|

|