| |
Zdravniški forum
> Ginekologija in porodništvo |
| vprašanje: prestavitev menstruacije |
| avtor: Katja |
datum: 11.07.2002 23:38 |
Spoštovani,
do 16.7.2002 bi morala jemati KT Minulet, vendar bi potem 20. ali 21.7. dobila menstruacijo, kar pa bi rada prestavila, ker grem takrat na morje. Zanima me, ali bi bilo bolje končati že zdaj z jemanjem tablet, da bi tako prej dobila menstruacijo in kdaj bi morala naprej spet jemati kt (s katere ploščice, ker mi jih na prejšnji potem 5 tablet ostane).
Prosim, če mi lahko predlagate še kakšno boljšo možnost prestavitve menstruacije, da zagotovo v času 20.7., 21.7. ne bi dobila menstruacije.
Za Vaš odgovor se vam vnaprej zahvaljujem. |
|
|
| | | odgovor: prestavitev menstruacije |
| avtor: mag. Frenk Krištofelc, dr.med. |
datum: 12.07.2002 06:05 |
Spoštovani,
preko neta vam ne morem ustrezno svetovati, kako prestaviti ciklus s tabletami, ki jih opisujete. Za to bi moral natančno poznati parametre vašega ciklusa; tako bi vam individualno določil način prestavitve ciklusa - če sta za takšno zadevo sploh primerni. Če bi vam svetoval "kar na splošno" bi vam lahko povzročil tudi daljše obdobje krvavitve in/ali rjavega izcedka in vam tako popolnoma pokvaril dopust.
Ker je ta forum javna zadeva, bi za vas opisani način dobil posnemovalke, kar bi pa pokvarilo dopust še številnim drugim - splošnega pravila za prestavitev menstruacije pri uporabnicah (različnih) kontracepcijskih tablet namreč ni.
Najbolje vam bo svetoval vaš ginekolog.
Lep pozdrav |
|
|

|