Spletno mesto uporablja piškotke za zagotavljanje boljše uporabniške izkušje, spremljanje statistike obiska in prikazovanje oglasov. Z nadaljevanjem obiska spletnega mesta ali s klikom na gumb "Se strinjam" se strinjate z uporabo piškotkov. Se strinjam Več o tem ...
 
 

Zdravniški forum > Ginekologija in porodništvo
vprašanje: BOLEČINE PO OPERACIJI
avtor: anonimno datum: 10.04.2003 15:59
Pozdravljeni!

Pred tremi tedni sem imela laparoskopijo in histeroskopijo. Odstranili so mi endometriozno cisti na jajčniku, ki je bila premera cca 6cm in več endometrioznih žarišč v trebušni votlini in na mehurju. Hkrati pa so mi odstranili manjšo pregrado v maternici.
Po operaciji sem en teden krvavela tudi zato, ker sem jemala Stedril d do operacije, dva dni po prenehanju krvavitve so se pojavile hude bolečine v spodnjem delu trebuha in jajčniku na katerm so odstranili cisto. Bolečine, ki se pojvljajo kot krči so pa izredno močni in boleči po obroku.
Imam zelo napet trebuh in na pritis me boli ravno tako imam rumen izcedek brez vonja.
bila sem pri ginekologu, ki pa mi je predpisal tablete Naklofen duo in svečke Vagisan po tednu dni so se boličine malo umerile a me še vedno zelo boli tudi izcedek je še prisoten sedem dnevni uporabi svečk.
Sprašujem in upam na vašo pomoč kaj naj storim!
Ali je to normalni po takih operacijah?
Naj ponovno obiščem ginekologa?
Ali je vaginalni pregled že možen, ker prve menstruacije nisem še imela, rečeno mi ji bilo, da je možen šele po prvi menstruacijo po operaciji!?

Lep pozdrav!
 
odgovor: BOLEČINE PO OPERACIJI
avtor: mag. Frenk Krištofelc, dr.med. datum: 10.04.2003 17:11
Spoštovani,

potek, ki ga opisujete je lahko normalen post operativni potek. Krvaveli niste (samo zaradi) tablet, ki ste jih jemali pred operacijo, temveč predvsem zaradi posega v maternični votlini (odstranitev septuma).
Ni nujno, da vas boli v jajčniku; bolj verjetno vas boli kje v okolici le tega - kar je tudi lahko normalen postoperativni potek.
Rumen izcedek je poseldica čiščenja maternice po operaciji v njeni votlini. Ginekkologa obiščite, če imate povišano telesno temperaturo nad 37.5 st. C ali če poleg bolečin tudi bruhate, če opazite kri v urinu ali blatu.
Vaginalni pregled je seveda že možen! (možen je kadarkoli, pod pogojem, da se vi s takšnim pregledom strinajte).

Lep pozdrav
domov pomoč
e-pošta forumi
Isci

 
Vsa vsebina teh spletnih strani je izključno informativnega značaja. O svojih zdravstvenih težavah se posvetujte s svojim osebnim zdravnikom ali specialistom.
Vsebino je prepovedano kopirati brez dovoljenja
avtorjev. [0.015s] Ads