Spletno mesto uporablja piškotke za zagotavljanje boljše uporabniške izkušje, spremljanje statistike obiska in prikazovanje oglasov. Z nadaljevanjem obiska spletnega mesta ali s klikom na gumb "Se strinjam" se strinjate z uporabo piškotkov. Se strinjam Več o tem ...
 
 

Zdravniški forum > Bolezni zadnjega črevesa in danke
vprašanje: Težave z želodcem in odvajanjem
avtor: anonimno datum: 06.10.2004 12:52
Spoštovani

Bom skušal biti kar se da kratek. Pred 20 dnevi me je začel boleti želodec, občutil sem kot krče po jedi, pretakanje, kot bi me peklo. Teden dni nazaj so krči delno popustili, začele pa so se mi težave s prebavo. Na blato moram en dan tudi do 7x, blato je premehko, nepovezano, vendar normalne barve in krvi ne opazim. Ko me tako zvije mi je hkrati v želodcu precej slabo. Istočasno imam občutek, kot da se mi po želodcu izliva nekaj, kar me žge. Jem Controloc tablete (do zdaj 5x) in Rupurut 4x dnevno, nič ne kaže da bi kaj pomagalo. Sedaj so dnevi, ko mi po črevesju ne poje in ne grem na blato, boljši kot tedaj, ko mi črevo znori, mene pa obliva slabost.

Pri takšnih
apadih me obliva tudi tesnoba, nekajkrat sem se začel tresti po vsem telesu in se nisem umiril več ur.

Bil sem vekrat pri zdravnikih v tem obdobju, sedaj čakam na gastroskopijo. V teh 20 dneh sem izgubil 3 kilograme, sicer sem bolj suh kot debel, pred tem sem imel leta enake kilograme (tudi če sem bil bolan in izgubil kakšno kilo sem jo takoj dobil potem nazaj). Kilograme sem izgubil v prvih dneh ko sem prepečenec jedel ves čas, vendar zdaj kljub temu da normalno jem (tudi takrat, ko nimam apetita ker mi je slabo ali me boli želodec), ne dobim teh kilogramov nazaj.

Od preiskav sem naredil vse mogoče krvne preiskave, ki so popolnoma negativne, analizo urina, EKG, ultrazvok abdomna, RTG prsnega koša in trebušne votline. Da povem na kratko, vse našteto je v mejah normale, nič sumljivega.

Mene pa že precej skrbi vse skupaj in priznam, da sem tudi psihično obremenjen in se ne morem več sprostiti, samo čakam, kdaj me bo zagrabilo.

Najbolj se bojim diagnoze raka želodca, ker pri tako hudih simptomih bi bil verjetno to zadnji stadij bolezni. Ali ni hujšanje značilno za raka? Pa slabosti, prebavne težave, ki trajajo toliko časa?

Ja, star sem 35 let, ne pijem, nikoli kadil. Vem, da se po forumu ne da pametno svetovati, vseeno me pa zanima, ali je diagnoza rak zelo verjetna. Mojemu zdravniku pravi ni jasno, ker so se mi pridružili še simptomi slabosti in zvijanja na blato (kot bi bil rahlo zastrupljen) v zadnjem tednu dni, prej je mislil da gre za ulkusno bolezen, ki pa je menda bolj omejena na želodec, ne znori tudi črevesje. Rak želodca pa se verjetno ne bi preselil v 10 dneh tudi na črevesje? Skrbi me namreč tole s tem, da sem shujšal. Ali je pri raku mišljeno da nenadno shujšaš ali gre za hujšanje, ki je konstantno in prisotno že tedaj, ko ni drugih znakov?

Vsakega odgovora bi bil zelo vesel. S spoštovanjem

Zaskrbljeni Miha
 
odgovor: Težave z želodcem in odvajanjem
avtor: doc. dr. Boštjan Mlakar, dr. med. datum: 06.10.2004 22:28
Spoštovani!
Da bi imel raka je glede na povedano in vašo starost zelo, zelo majhna možnost. Če sem prav razumel težave trajajo približno 20 dni, nastale so nenadno in povezane so s slabostjo, driskami... Opravil ste skorajda vse preiskave razen pregled blata na morebitno okužbo z kakšno bakterijo?
Gre lahko enostavno za črevesno infekcijo, težave ob tem so lahko precej hude, v kolikor je priosoten pa še strah, pa črevo itak doadatno "ponori", črevesje je namreč na stres zelo občutljiv organ. Opravite še pregled blata in gastroskopijo. Poleg zdravil, ki vam jih je predpisal zdravnik bi vam svetoval še Linex tablete za prebavo in Persen tabletke za pomiritev(dobite jih v lekarni brez recepta). LP
domov pomoč
e-pošta forumi
Isci

 
Vsa vsebina teh spletnih strani je izključno informativnega značaja. O svojih zdravstvenih težavah se posvetujte s svojim osebnim zdravnikom ali specialistom.
Vsebino je prepovedano kopirati brez dovoljenja
avtorjev. [0.009s] Ads